Author Thumb

Konut Satışlarına Ne Olmuş?

29.07.2019

Tüik tarafından her ay düzenli olarak yayımlanan konut satış rakamlarının Haziran verileri geçtiğimiz günlerde açıklandı. Gündeme satışlarda yüzde 49 düşüş spotuyla giren endeksin içeriği neydi?

Author Thumb

Kat Mülkiyeti... Kat İrtifakı...

17.07.2019

Özellikle son yıllarda kat karşılığı pazarlıkları, kentsel dönüşüm uygulamaları, imar barışı çalışmaları ile birlikte gündelik hayatımızın içine giren bazı kavramlar oldu.

Author Thumb

Her Yönüyle Yabancıya Satış

8.04.2019

Son dönemde tüm sektör paydaşlarının gündemine oturan yabancıya taşınmaz satışı konusunu değerleme, KDV, vatandaşlık ve tapu işlemleri boyutuyla kısace inceledik.

Author Thumb

Kartal'ın Değerlisi Kartallife Atalar

30.03.2019

Konut sektörünün hızını yavaşlattığı bu dönemde kalite ve standartlarından taviz vermeyen, taahhütlerini zamanında yerine getiren firma ve projeler ön plana çıkıyor. İşte bu projelerden biri Kartallife Atalar.

Author Thumb

Tapu Senetleri Değişiyor

3.03.2019

Gayrimenkul’ ün kimliği olan tapu senedi, 2018’in son aylarında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın çalışmalarıyla birlikte yeni bir yüze kavuştu. Gayrimenkul’ ün mülkiyet belgesi olan ve bazı taşınmaz özelliklerinin de yazılı olduğu tapu senetleri hem tasarım hem de içerik olarak değişmiş oldu.

Author Thumb

Dünyanın En Küçük Gökdeleni: Newby – McMahon

27.12.2018

Bu bina Amerika’nın ve Teksas’ın 20. yüzyıl başlarındaki hayatına ışık tutuyor. Petrol gelirleri ile büyük bir yükselişe geçen eyaletin ve bölgenin Büyük Buhran ile nasıl dönüştüğünü anlatan Newby – McMahon binası ilginç mimarisi ve merak uyandıran geçmişi ile trajikomik bir hikaye sunuyor.

Author Thumb

Yabancıya Vatandaşlıkta Artık Satış Vaadi De Geçerli

27.12.2018

Gayrimenkul satışlarına destek olacak karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun uygulanmasına ilişkin yönetmelikte yapılan değişikliğe göre 250 bin dolarlık taşınmazın peşin olarak satışının vaat edilmesi de yabancıların vatandaşlık kazanımı için yeterli olacak. Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, gelecek yıl da yabancılara konut satışlarında artışın devam edeceğini söyledi.

Author Thumb

2019 Ev Trendleri Belli Oldu

27.12.2018

Yeni yıla sayılı günler kala, sizin de içinizde değişim çanları çalıyorsa neden bu işe yaşadığınız yerden başlamayasınız? Her evin bir enerjisi vardır ve bu enerjiyi yenilemek, inanın hem zihninize hem de ruhunuza iyi gelecek yeniliklere de kapı açar. 2019 yapılacaklar listenize geç olmadan dekorasyon değişikliğini de ekleyin ve bu defa sözünüzü tutun. Tasarımcıların belirlediği ve sizlerin de evinizde uygulayabileceğiniz 2019 ev dekorasyon trendlerine yakından bakalım

Author Thumb

Ziraat Bankası'ndan konut kredisi müjdesi! Faiz oranı...

15.12.2018

Ziraat Bankası, kendisi ile aktif olarak kredili çalışan firmalardan konut satın alacak müşterilerine aylık yüzde 0,98 faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle 500 bin liraya kadar konut kredisi kullanma imkanı sunacak.

Author Thumb

İstanbul'da ev almak mı, kirada oturmak mı daha avantajlı?

10.12.2018

Türkiye’de uzun zamandır ev sahibi olmanın ve kiracı olmanın avantajları karşılaştırılıyor. Alışkanlıklarlar üzerine ev sahibi olmanın her zaman daha avantajlı olduğu görülüyor.