Bu yaz evler altın külahlardaki dondurma gibi

  • 30.06.2018
  • 1937
Bu yaz evler altın külahlardaki dondurma gibi

Bu yaz evlerimizde masrafsız yaz dekorasyonu için dondurma tonlarında seçimler yapıyoruz. Yazlık evlerde değişiklik yapmak isteyenler ya da yazı evlerinde karşılayanlar için pastel mavi, kobalt mavi, uçuk pembe, açık sarı renklerdeki objeleri güneşin altın rengi ışıltıları ile karıştırıyoruz. Bu tonlardan sevdiğiniz biri ile örneğin salonunuzda tek bir duvarı boyayabilirsiniz ya da kanepenizi seçtiğiniz renkte yastıklarla doldurabilirsiniz.

Bu yazın favorisi Pop- art yastıklarda dondurma renklerini,  altın rengi bir vazo, mavi bir tabak ya da meyve dolu bir büyük gümüş kase ile zenginleştirebilirsiniz .

Seksenlerdeki makreme bu yıl yine moda…

Kendiniz yapabileceğiniz gibi, büyüklerinizin sandıklarından da çıkarmayı deneyebilirsiniz. Makrame yastıklar, örtüler bu sezon her yerde olacak. Kendimiz yapalım derseniz, internetten videolar izleyerek öğrenebilir ve bu yaz yeni bir hobi edinerek trendleri yakalayabilirsiniz.

Makremeler çiçeksiz olmaz elbette…

Sarkan her tür çiçeği saksılarla makremelerin içinden sallayabilirsiniz. Ayrıca büyük yapraklı çiçeklerde yeni tarzınıza çok yakışacaktır. Dondurmalı ve tropikal bitkilerle dolu bir evde kim kötü hissedebilir?

Geometrik desenler bu yaz duvar kağıdı, karo ve sanatsal objeler olarak karşımızdalar. Geometri yorgunuyum diyorsanız, sizi anlarız. Ama bir iki resim ya da ayna çerçevesi size de iyi gelebilir.

Evler bu yaz daha parlak daha sıcak. Geçen yılın metalik mat renkleri artık yok. Tropik desenler de çok moda ama her yerdeler. Balkonda masa örtüsü, bahçede diz battaniyesi ya da yatak odanızda nevresimlerinizde…

Şimdi büyük bardaklarınıza limonata ya da soğuk kahvenizi koyabilir, şemsiyeli kokteyl süsleri ve pipetlerinizle yudumlayarak  yazın keyfini sürebilirsiniz.

Arzu Özdemir/evinadresi.com