Polat Piyalepaşa Gayrimenkul Yatırımı ve Ticaret A.Ş.


  • Icon
    Kuruluş Yılı
    1958
  • Icon
    Adres
    -

Açıklama

Dünün Deneyimiyle Yarının Projeleri

Polat Hakkında

Piyalepaşa İstanbul projesinin arkasında yer alan Piyalepaşa Gayrimenkul, yolunu Polat markasının gücü, vizyonu ve misyonuyla çiziyor. Tarihsel açıdan zengin bir bölgenin geleceğine sahip çıkıyor ve Polat imzasının 60 yıllık gücünü Piyalepaşa İstanbul projesinin her detayına yansıtıyor. Yepyeni bir semt yaratma hayalini gerçeğe dönüştürürken Polat’ın hem tecrübesinden ve köklerinden hem de teknolojik ve yenilikçi yapısından güç alıyor.

 

Piyalepaşa Gayrimenkul

Bizim Hikayemiz

“Piyalepaşa İstanbul”, İstanbul'un en eski ve göz alıcı semtlerinden biri olan Piyalepaşa'da, bir dönüşüm hikayesinin başrolünde yer almaktadır. Piyalepaşa, bölgeye ismini veren Kaptan-ı Deryası, Osmanlı mimarisinden güzel örnekler veren çinileriyle ünlü camisi ve deniz ulaşımını kolaylaştıran yapısıyla seneler boyu Osmanlı’nın en önemli merkezlerinden biri olmuştur. Cumhuriyet Dönemi’nde ise büyük bir hızla değişmeye başlayan ve 20. Yüzyılın ikinci yarısından itibaren özgün kimliğini yitiren Piyalepaşa, birçok büyük şehirde olduğu gibi şehrin merkezinde nice zenginlikler barındıran ama bir o kadar da unutulan bir muhit olarak yıllarca kendisine sahip çıkacak birilerini beklemiştir.

Piyalepaşa Gayrimenkul de Polat markasının gücünü, vizyonunu ve misyonunu arkasına alarak bölgeye sahip çıkmış ve Polat imzasının 60 yıllık gücünü “Piyalepaşa İstanbul” projesinde ortaya koymuştur.

“Piyalepaşa İstanbul” bir kentsel dönüşüm projesi olarak hayata geçirilmektedir. Proje, Türkiye’nin özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi olma özelliği taşımaktadır.

Konut, ofis, otel ve alışveriş sokağından oluşan yepyeni bir semt olarak tasarlanan proje, 82 bin metrekare alan üzerinde yer almaktadır. Piyalepaşa Bölgesi’nin tarihinden kaynaklanan kültürel zenginliğinin modern şehrin bir parçası olarak yeniden sunulmasını sağlayacak olan “Piyalepaşa İstanbul”; insan odaklı, çevreye, tarihe, semt halkına saygılı, semt konsepti ile uyumlu tasarımıyla ön plana çıkmaktadır.

Proje, semt duygusunu insanlara yaşatmak üzere bakkalı, simitçisi, manavıyla ündelik hayatın aktığı, kahvelerin yudumlandığı, İstanbulluların özlemini duyduğu sadelik ve huzuru insanlarla buluşturmaya hazırlanmaktadır. Önümüzdeki önemde şehrin merkezi olma özelliğini yeniden kazanması beklenen, büyük markaların şimdiden yatırım yaptığı bir bölgenin belki de semt ruhunu hala yaşatabilen tek özgün yaşam alanı olacak projenin mimarisi ise İki Design Grup’a ait. Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden izler taşıyan “Piyalepaşa İstanbul”, kademeli cepheleri, geniş saçakları, cumbaları, havuzları ve iç avlu sistemiyle şehrin ve semtin silüetini bozmadan, yeni bir yaşam alanı sunmayı hedeflemektedir.

Polat, yarım asırdır hayata geçirdiği tüm projelerde, işin odağına toplumsal faydayı koyarak bulunduğu bölgeye her anlamda katma değer sağlamayı ilke edinmiştir. Piyalepaşa Gayrimenkul de bu proje ile sadece mekânsal değil, sosyal, kültürel ve ekonomik bir dönüşüme de öncülük ederek, modern ve güvenle yaşanılabilecek bir yaşam alanı yaratmayı hedeflemektedir.

Ulaşım açısından da merkezi konumda yer alan “Piyalepaşa İstanbul”, D-100 karayolu ve çevreyolu bağlantılarına, Dolmabahçe ve Kağıthane tünellerine, Çağlayan Adliyesi ve hastanelere yakın konumuyla ön plana çıkıyor. Ayrıca, Beyoğlu İstiklal Caddesi, Karaköy, Kabataş, Nişantaşı ve Beşiktaş gibi şehrin merkezi noktalarına sadece birkaç dakika içinde ulaşma imkanı sunmaktadır.

Projeler


Piyalepaşa Rezidans

İSTANBUL - BEYOĞLU

950 Daire 1+0, 1+1, 2+1