MECC (Metaş Construction Company)


  • Icon
    Kuruluş Yılı
    1988
  • Icon
    Adres
    Bostancı-Kadıköy / İstanbul

Açıklama

MECC (Metaş Construction Company) ilk olarak 1982 yılında  Metaş İnş. İth. İhr. Tic. Ltd. Şti. adı ile kurulmuştur. Başta konut olmak üzere okul, hastane, altyapı, liman vb. birçok projede imzası bulunmuştur. Kalite anlayışını çalışmalarının merkezine koyan şirketimiz, yapı ve yaşam kalitesini artıran projeler geliştirmeyi benimsemiştir. Şirketimiz,  30 yıldan uzun bir süredir Türkiye’nin birçok kentinde, devlet taahhüdünde projeler geliştirmiştir. Son on yılda 10.000 üzerinde konut geliştiren Metaş  Ltd. Şti., son yıllarda riskli alan ve bina bazında kentsel dönüşüm projeleri geliştirmeyi de programına almıştır. Bu kapsamda, İstanbul’da Amplio Emlak Yatırım’ın iştiraki olan FAM Yapı Sütlüce A.Ş. ile beraber , Haliç Sütlüce bölgesinde alan bazında kentsel dönüşüm projesi içinde yer almıştır. Daha sonra MECC Gayrimenkul Yatırım A. Ş. ismi ile kurulan yeni şirketimiz İstanbul’da Kadıköy bölgesinde bina bazında dönüşüm projelerine ve potansiyeli yüksek Anadolu kentlerinde vizyon projelerine odaklanmıştır.

MECC,  kentlere değer katacak mimari yönden özellikli projeler geliştirmek ilkesi ile yoluna devam etmektedir. Her projenin aynı zamanda zamana damgasını vuracak  bir sanat eseri olduğu bakış açısı ile,  proje geliştirme aşamasından uygulama bitimine kadar bütün süreçlerde birebir yer almaktadır.  Her projeyi bir sanat eseri anlayışı ile geliştiren MECC her projesinde, projenin geliştirildiği yere özgü bir sanat çalışmasını da projelerine entegre etmektedir.

MECC, enerjisi ve potansiyeli yüksek tüm Anadolu kentlerinde varlığını devam ettirmeye ve kentlere değer katmaya devam etmektedir.

Projeler


Yıldız Apartmanı - Bostancı

İstanbul - Kadıköy

24 Daire 2+1, Dubleks